29 Ekim 2011 Cumartesi

Çirkin Kadın Özgüveni

'Çirkin kadın özgüveni' diye bir şey var şu hayatta. Ciddi ciddi üzerinde düşünülesi, 'sebeplerini-oluşum sürecini' anlamaya yönelik üzerine tez yazılası, tiraji komik bir mevzu...

Uzaktan izlemesi ne kadar eğlenceli ise, karşı taraftan bakıldığında karşılaşılan manzara da bir o kadar tatsız(hatta içler acısı) malesef..Şişman kadın özgüveni de buna benzer bak; kendilerine dahi itiraf etmeye çekindikleri şeyleri özgüven kisvesinin altına tıkıştırıp, şen kahkahalarıyla inletirler ortalığı(şartları değiştiremeyince ilk akla gelen kaçış yolu ilüzyondur malum)..

O kahkahalarla unutur çünkü kendini sorgulamayı.... O özgüven, o 'ben kilolarımla mutluyum! (iç ses: b.k mutlusun)', o 'popomdan yarım karış için 1000iniz birbirini ezer' bakışı.... Hepsi, bu gerçeklikten kaçabilmek için abartlıdır/gösterişlidir ya zaten..

Güzel kadın ise sorgular... Geçmişindeki 'reddedilme-terkedilme' travmasının etkisiyle, haddinden fazla sorgular hatta çoğu zaman.. Reddedilme korkusu mu, travması mı, kompleks mi; siz koyun adını..

Çirkin kadın özgüveni nasıl tirajik bir mevzuysa, güzel kadın kompleksi de bir o kadar sinir bozucudur aslında.. Klodya şifır gözleri vardır, elmacık kemiğini dert eder... Pamela Anderson memeleri vardır, ucuna-berisine laf eder... Bilen bilir; laf etmenin ötesinde ciddi anlamda 'komplekse' kayar bu yakınmalar.. Karikatürdeki gibi '2 tane çakası' gelir insanın; ama nafile tabi...

Önemli not:  Güzel kadın ve 'motor!'un farklı şeyler olduğunu unutmayalım. Sexapaliteden değil, saf/duru güzellikten bahsediyorum.. 

Not2: Her iğrençlikte popo için birbirini paralayacak açlıkta binlerce aç(yahut doymak bilmeyen) erkek bulunabilir; güvenin bana.. 

Not3: 'Güzellik' anlayışı, sıklıkla görecelidir.

Not4: Şişman kadın = 'bööğğk' değildir asla.. Öküz sevmiyor(iç ses: bööğğk!), hepsi o... Nice 'şöyle etli butlu olsun' erkeği tanıdım şu hayatta; aklınızın bir kenarında olsun ;)

5 yorum:

Çiğdem dedi ki...

yalnız karikatür pek bi maninar, çok güldürdü beni :)

öküz dedi ki...

@Çiğdem: Haklı ama ;)

Rebecca dedi ki...

çok hoştu =D aşırı özgüvenli insanları öldüresim gelir.

Femme Fatale dedi ki...

ben etli butlu kadın severim diyen erkek bu tip kadınları yatakta sever (belki) ama evlenecekse eğer hatunun 10 yıl sonrası halini kadasında canlandır ve hayır der:)

Dante dedi ki...

Iyi guzel de yurdum erkegi hic aynada kendine bakiyo mu acaba