22 Temmuz 2014 Salı

Nisantasi Universitesi

Fena halde gıcığım bu özel üniversitelere..
Yoktu bizim zamanımızda böyle şeyler; yahut çok net hatırlamıyorum, belki henüz başlamıştı, ama ve lakin fiyatları ev parasıydı resmen; yani yok gibi bir şeydi.. Ya devlet üniversitesinde birinci öğretim / ikinci öğretim, ya şehir dışı, ya da tornacı..... Böyleydi ihtimaller..

Şimdi ooh... Paşa gönlün avukat mı olmak istiyor, poponu sallayarak %50 bursunu da alıyorsun... Bize burunlarından kıl aldırmayan üniversiteler zamane zıbıdılarının etrafında pervane! İster gemi - uçak cart curt mühendisi ol, ister fizikçi ol, yahut yerse doktor ol... Seçmece... (değil deme atarım kafana yastığı; gir bakalım devlette nereye giriyorsun o puanla!)

Gıcığım, kıskanıyorum, hasetimden çatlıyorum işin özü..


'Okula girmekle iş bitmiyor' da deme; döverim... Vallahi döverim bak; eziğim, gıcığım, yaram var diyorum bu konuda, anlamıyorsun(gönlüm çook başka şeyler okumak isterdi; ve 'bence' pek salak saçma bir bölüm olan işletme okudum uni'de)... Gerçekten marjinal bir örnek değilsen, kapağı attıktan sonra ister tıp fakültesi ister genetik oku, bir şekilde ittir kaktır bitiyor okul; sen de gayet iyi biliyorsun.

Bir de benim jenerasyonumun gıcıklığını seziyor gibi, inadına/dalga geçer gibi reklam yapıyorlar.. 'Keyfine bak', 'raaad ol yaparsın', 'koy d.tüne'.... Bu ne lan? Zıbıdılar okusun mühendis olsun diye bir üstüne para vermedikleri kalıyor.....

Şanslı veledler.. Hepinize uyuz oluyorum; şi-rin-lerden nefffffret ediyorum!!

--------

Vuhuu 1000. üye geliyormuş... Dile Öküz'den ne dilersen 1000 :)
kesin kıllı mıllı Kahtalı Mıçı misali biri gelir, gör bak.. o yüzden 'kıvırma' hakkımı saklı tutuyorum müsadenizle :P

18 yorum:

Gülni... dedi ki...

benim kardeşimde özel üniversitede çok rahat okudum ben devlet okullarında kan ağlıyorum :(

Bucera dedi ki...

Öküz möküz ama iyi takipçin var valla kıskandım, seviyor halkımız bakın politika

Seyma Tanis dedi ki...

Haklısın aslında :)

Kıvırma hakkını saklı tuttuğun iyi olmuş :D
2000'lere diyelim o zaman :)

Bekar Anne dedi ki...

hah ya...uyuzum aynen. en çok reklamı da bu nişantaşı veriyo..
Ben sınava hazırlanırken, hiç unutmam Erol Evgin'in karısı çıkmıştı siyaset meydanı'na "benim param var, çocuğumu neden sınava sokmak zorundayım , kazanamazsa, yavrumdan uzakaşıcam, yurtdışına gönderdicez mecburen" demişti.. Haayy ayyy çok dolmuşum..

rom dedi ki...

Ben mi gelsem acaba 1000. ( pek de tüysüz bişeyim hıı) :P
yok yok iyi böyle okuma listesinden takibe devam....

öküz dedi ki...

@Gülni: Yaw hadi kardeş okusun; ona lafım yok... Ama diğer zamane gençleri okumasın be yau; vallahi gücüme gidiyor...

Zıbıdılar, ellerini kollarını sallaya sallaya avukat doktor oluyor :/

@Bucera: Ne sandın ..... diyecektim; demeyeyim :P Ablacım; hürmetler, öperim ellerinizden..

@Şeyma: Kıvırırım valla; bir bakayım önce kim gelmiş-gitmiş..

@BekarAnne: Severim ben Erol Evgin'i... Ama uçan tekmelik laf olmuş hakikaten :/

@Rom: Meme varsa anlaşırız yau; öyle deme... (okuma listesi de noolir? izleyiciler listesinden farklı bir şey mi?)

--------

Enee... 998 olmuş :S Noluyor la; geri mi gidiyorsunuz??? :/

maya dedi ki...

Hahahaha ben kolej mezunu olarak, ben bile kılım. Memlekette 20bin ile girebileceğin hukuk yokken 150 binle özelde hukuk okuyabiliyorsun.

Çok haklısın. Yaşasın ikinci öğretim yaşasın uyumak :P

Dördüncü Tekil Şahıs dedi ki...

Hepimiz sinir oluyoruz bence. Haketmeyen insanlar en cillop bölümlerde okuyor. Ben hukuk kazanayım diye bir yerlerimi yırttım kazandım da. Sonra da bitiricem diye bi yerlerimi yırttım bitti de. Dediğin gibi üniversiteye girdikten sonra ite kaka gidiyo yani
Ama keyfine bakarak benimle aynı cübbeyi giyecek olanlardan nefret ediyorum.

xCoach Incompréhensible dedi ki...

mıçı gibi bi tip beni tutar.
sen gelenni bana paslayabilirsin bebişim.

ahaha.
-------------------
Bayrampaşa'nın arka tarafında kampüs açıp Nişantaşı'na moda kampüsü kuran adını Nişantaşı Ünv. kuruyo. İşin başka bi tarafı da bu.

Beauty dedi ki...

ben üyelikten cıkıp bininci olaqrak gelcem.

=P

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Aynı yaşlardaki sanırım. Bizim zamanımız işletme pek bi popülerdi. Ben de işletme okudum, edebiyat tutkunu olmama rağmen. Hiç bi şey anlamadigim halde sonradan sevdim işletmeyi. Görücü usulü evlenip de sonradan kocasını seven eski zaman kadınları gibi 😊

Günlüğüm dedi ki...

Bak bunu ben de yazacaktım,sen benden önce davranmışsın:) Kendi dönemim aklıma geliyor da bir Bilkent falan vardı yanılmıyorsam; oraya da hem zeki hem zenginler gidebiliyordu. Biz yavrum memur çocukları da en fazla teknik üniversite yada iyi bir üniversitenin mühendisliğini okuyalım bari diye avunuyorduk. Şimdi fast food reklamı gibi çıkıyor bunlar.Asıl komiği de devlet üniversitelerindeki binlerce öğrenci her sene parasız eğitim diye pankart açmaya devam. Yahu adı da komik Nişantaşı Üniversitesi(kalıbına uygun). İşte buradan mezun mühendiscikler de yarın karşımıza çıkacak (ki parabol desem bilmez, kesit çizim bilmez) ama okulun adıyla iş yapacaklar. Aynen gıccccıııık oluyorum ben de!!!

öküz dedi ki...

@Maya: Pis tembel; madem 2.öğretim okuyorsun, sabah çalış da bir işe yara...

Anca baba parası yiyin siz... Piehhh....
(bknz: maya'nın yorum yazmaya tövbe edişi)

@DördüncüTekilşahıs: Aynen öyle; 'keyfine bakarak'... (okul sürecindeki çalışmaktan bahsetmiyorum; hepimiz üniversitede kastırdık; ama pek azımız 15-17yaşlar arasında kendini eve kapatıp deliler gibi ders çalıştı)

@XCoach: Ehuehe :) Manyak adam...
Ha bir de öyle bir şey var değil mi; Bayrampaşa'da diye duydum ben de bu uni'nin kampüsü(ki yazım o okulu hedef almıyor; hepsi böyle)

@Beauty: Eneeee :S
La gitmeyin, nereye gidiyorsunuz? :/

@Hayatİzlerim: Anacım sorarım sana; okulu yazarken işletme-iktisat'ın farkını biliyor muydun cidden? Ben bilmiyordum valla; işletme iyisi, iktisat kötüsü gibiydi.... Tıpkı endüstri mühendislerinin plastik ambalaj tasarımı yaptığını sanmam gibi :S

@Günlüğüm: Sen de şirinlerden neffffret ediyorsun o halde :)

Hayat İzlerim, Kitap Sesleri dedi ki...

Asla ve katiyen bilmiyordum.Dedigin gibi işletme iyi iktisat kötü dediler ve fakat ben sonradan iktisat da öğrendim ve onu da sevdim. Çalıştığım Dersanede bazı iktisat dersleri bile veriyorum halen tuhafim ben tuhaf :)

öküz dedi ki...

@Hayatİzlerim: Ne olduklarını vakitlice bilseydim, ve illa ikisinden birini seçmek zorunda olsaydım, iktisat derdim şahsen...

maya dedi ki...

Satış yoksa maaş yok dediler, ayrıldım ;) ne münasebet hep yorum aticam.

Abiiiiii iyi bayramlar :)))

(Bkz: okurken sinir olan öküz)

Kılıçlı Voyvoda dedi ki...

reklamın iyisi kötüsü olmazmış, bu yazı da biraz kötüsünden reklama girmiş.

Medeni Bekar dedi ki...

bu üniversite bitirme hastalığı biz Türklere mi has? Bırakalım bazı gençler de yüksek lise bitirsin:) Yok illa herkesler üniversite rendesine vurulacak. Isteyen yüksek liseye gitsin isteyen adam gibi üniversiteye. Rahaaat.