15 Ocak 2012 Pazar

Herkes DJ, Herkes Moda Bloggerı (!!)

Bu ne lan?

Etrafım, kartviziterinde 'moda bloggerı' yahut 'styling uzmanı' yazan kadınlar, ve mesleğini 'dj' olarak ifade eden erkeklerle dolu :S

Yahut psd2html'ciler, front-end-web-developer'lar falan....

Noolor lan? Bütün meziyetiniz cidden bu mu?Ha bir de 'Ayşecan Photography!', 'Mehmetcan Photography!'ler var bak.. Bunlar daha da eğlenceli :) 3 Fotoğraf çeken, 4.'sünün altına / kenarına köşesine 'mehmetcan photography' yazıyor :)

Ben mi tuhaf yerlerde dolanıyorum; yoksa mühendis, dohtor, bankacı, 4x4 kod yazarı cart curt kalmadı mı memlekette? :S

İç ses1: Bi git seviş de rahatla be Öküz; bu ne sinir, asabiyet.. 
İç ses2: Yok lan.. öyle de geçmiyor bu seferki durum.. Kronikleşiyor sanırım.. Yaşlı-asabi-karikatür tiplere benzemeye başlıyorum ufak ufak :S

21 yorum:

lady dedi ki...

bi git seviş de rahatla be okuz; bu ne sinir, asabiyet :))

lady dedi ki...

bi de acaba ben de 'lady photography' mi acsam yaaa bak heveslendim birden bi de kartvizit bastirip facebook sayfasi yaptim mi oy oy tutmayin beni :))

öküz dedi ki...

@Lady: Bir de 'doğum fotosu çekilir', 'düğün fotosu çekilir' diye tabela yaptıralım sana.. Hı? :P

Şipşak Lady :)

Poliganum dedi ki...

mehmetcan photography hahahah :D
yok yok sevişmemekle alakası yok bu sinirin,çünkü cidden sinir bozucular :) tamam, isteyen fotoğraf çekebilir de herkesin kendini profesyonel sanması komik oluyo biraz.

öküz dedi ki...

@Poliganum: O diil de; 'Profil görüntüleme sayısı: - 472' diyor... Nasıl becerdin bunu allasen? :))

Poliganum dedi ki...

ne dediğini anlamaya çalışırken 475 oldu :) nesi var ki 472 işte :))

sakazen dedi ki...

ooff tam benlik konu bu:pp liseden mezun olduğumuzda iktisat,işletme revaçtaydı okuduk,üniden mezun olurken bilmem kaç milyon iktisatçı olduk piyasada,sonraki dönemlerde mühendislik moda oldu bir dönem bir ara da mimarlık şimdilerde de moda tasarımı bölümleri...geçer bu da kalan sağlar bizimdir bir kaç dönem sonra pilotların sayısı coşar sonra memuriyet eski şanına kavuşur..uzar gider liste;)
şimdi herkes tasarımcı ya bir ara da ekonomistti...şimdiki tasarımcılar iğne iplikten habersiz kalıptan yoksun ya hani terzileri küçümserler ya bir dönemki iktisatçılar da bilançodan,mizandan anlamaz boş boş bakarlardı bu işler böyle öküzüm kimse yapabiliyor muyum hakkını vererek demez ama geçer geçer sıkma canını...moda oldu diye yakışan yakışmayan herkes herşeyi giyer de sonra bir ara silkinip kendine gelince anlar ya rezilliği öyle bir şey;)

lady dedi ki...

kanayan yaraya parmak basmissin be okuz dokulduk pitir pitir ;).. israr etme dogum fotografcisi olamam midem kaldirmaz :s sipsak lady demek, tamam bastirinca soyle adresime gondersinler ;) ufff cenem dustu bu gece :s

öküz dedi ki...

@Poliganum: -(eksi) 472 yahu? Nesi yok ki :)

@Sakazen: He valla... İktisatla-işletmenin farkını dahi bilmeden(işletme 'iyi olanı:P) üniversiteye yerleştirilmiş bir nesiliz biz :/

@Ladyhearmetonight: Tabelayı bastırınca mı? :P Hem şipşak, hem dikkatsiz..

Poliganum dedi ki...

iyi de sevgili öküz herkeste eksi var ki :)) Profil görüntüleme sayısı: - 4871 (bu da senin )

öküz dedi ki...

@Poliganum: Alla alla.. Enteresanmış :S

Neyse; yazmıştan saymıyorum bunu hadi.. Arşiv yazılara da beklerim..

fuly dedi ki...

cidden yarayan kanaya parmak basmışsın... Bu sabah artık bloğumu kapamayı bile düşündüm. Bunlara ek olarak bir de "hediye veriyom üye ol yorum bırak sana çıksıncılar" var. Evlere şenlik!! Takipçi toplamanın daha basit bi yolu olamazdı sanırım. Hele o fotoğraf işine hiç değinme. 2 poz çekip övgü alan hemen bi photograpy sayfası açıveriyo... Bana da bi kaç arkadaş doğumuma girip foto çekre misin dedi sessiz kaldım. Neden sustun dediler; neyle karşılaşacağımı bilmediğim ortamalra girmem dedim :))
Bu gibiler yüzünden giyinmekten ehdiye vermekten fotoğraf çekmekten soğuyorum yeminle... ay çok dertliyim

öküz dedi ki...

@Fuly: Doğru bak.. Doğum fotoğrafçılığı bana da 'şeklen' cazipmiş gibi gelse de:P .... Tahminimin ötesinde bir manzarayla karşılaşır da, genç yaşta aşağı köyü kör eder miyiz diye de endişe etmiyor değil hani insan :S (millet de sıradaydı zaten 'öküz bizim doğumumuza girse' diye:P)

Lalehan dedi ki...

"mehmetcan photography" ahahah =D
ve aynen katılıyorum anacım.

öküz dedi ki...

@PanterLale: Anacım?? :))

Anam avradım olsun 'katılıyorum' bea... Aanadın mı :P

New York Muhtari dedi ki...

bu konuda iki cift laf edebilirim.. ben cer cop resim cekerken, resimleri begenen biri bunu para karsiligi yaparmisin deyince, yok olmaz mi deseydim.. belki duyanlar kizacaklar hayir dedim, ama aylar gectikce acaba onlari bilidgi benim bilmedigim bir sey mi var dedim ve sonra tekliflerini kabul ettim.. cekimlere basladik.. fatura keserken de adin yanina mecburen ... Photograpyhy dedim, affola.

öküz dedi ki...

@Muhtar: Alınmasaydın keşke.. Fotoğrafçılıktan ek gelir sağlayanlara değildi lafım...

Ben farklı bir şeyden bahsettim :S
(ama her ne olrusa olsun; xx photography çok kırocan be:S.. farklı bir şey yapsana onu.. la photographie ma photographie)

Lalehan dedi ki...

hahah =D

New York Muhtari dedi ki...

ama Okuz Bey bu Amerikalilar anlamaz ki... Photography bir nevi mecburiyetten,

Bu arada yarin bir Broadway showunu fotograflayacagim.. saka gibi...

artik profosyonelim diyecegim yarindan sonra..

alinma yok, sadece aciklama yapma ihtiyaci duydum,

Adsız dedi ki...

yapicak bisi yok, millete ugrasacak bisiler lazim.

Esra TURKAL dedi ki...

Çok doğru bir tespit olmuş bu...