16 Mayıs 2010 Pazar

Asabi Öküz [3]

Gülmüyormuşum.. Kaşlarım sürekli çatıkmış.. Hiç eğlenceli değilmişim...

Da bi s.ttirin gidin be!.. Rahat bırakın beni! aaaaaaa!!

Sırf birilerince "normal kabul edilebilmek için", siz gibi yaşayamam.. Yapmacık olamam.. Ben olmaktan çıkamam ben..

Bütün gün salya sümük gülüp, eğlenmek isteyenler başka kapıya! Öyle bir adam değilim ben.. Ceplerimdekiler çok başka; rahat bırakın beni!..

Size inat, asla öyle keyifsiz/siyah-beyaz biri olduğumu da düşünmüyorum ayrıca.. Yeter ki germeyin, 2dk rahat durun, her halimle(olabildiğince) kabullenin beni..ki, ben ben olabileyim yanınızda. Bak sonra nasıl kendince minik minik ışıldamaya başlıyor o gözler!

Gelmeyin üstüme üstüme; vallahi atacağım birinizin kafasına şu bardağı!

25 yorum:

Pixie dedi ki...

İnsanlardan çok şey bekliyorsun

seni her halinle kabullenmeleri falan...
zorlama olgunlaşmamış karakterleri...

öküz dedi ki...

@Pixie: kabullenmeleri mesele değil. "germesinler", "boğmasınlar", başka ihsan istemem..

Pixie dedi ki...

O konuda haklısın da zaten seni germeyen ve boğmayan bikaç kişi bulduğunda o insanlarla daha çok vakit geçirmez misin... Hani bu yüzden onları sevmez misin. Seni yargılamadıklarında mutlu olursun, ne bileyim dostundurlar senin...
Herkesin sana aynı şekilde yaklaşması biraz zor da asıl arkadaşlarım dostlarım beni geriyor dersen tehlike çanları çalıyor demektir :)

"leb" demeden... dedi ki...

Öküz,
sen beni mi istiyorsun?
açık konuş cnm yazılar imalar filan olmasın...(kihkihkihkihkih...)

öküz dedi ki...

@Leblebi: off offff.... yorum yapamayacağım..

@Pixie: Arkadaşlarımda ve bel altı mevzularda sorun yok; rahatım onların yanında. potansiyel ve ilişki kelimeleri yan yana gelince, yahut bir beklenti/sahiplenme mevzu bahisse çıkıyor bütün arızalar(diğerleri ne diye laf etsin asık suratıma?)

Pixie dedi ki...

Diğerleri derken gün içinde katlanmak zorunda kaldığın insanlardır diye düşşünmüştüm... Neyse o sorun değil de beklenti durumunda evet... İnsanların en sık yaptığı hatadır. ÖZellikle kadınların diyecekken kendi ilişkim geldi aklıma kendmi tuttum dahası... Bu durumdan kurtulmanın ya da bunu karşındakine anlatmanın bi yolu da yok bence... Sanırım direk bu açıdan rahat birini bulmak lazım. Asık suratına laf etmemek bi yana ben bi parça huzuru çok görmeyenden yanayım...Öyle biri var mı bilmiyorum ama :)

"leb" demeden... dedi ki...

karşıki dağlar yıkılmasa da sallandı...

.)))

öküz dedi ki...

Laa havleee

Aslı dedi ki...

Öküzüm, bekleme bunları insanlardan. Çünkü bunları bekleyenler insan kılığına girmiş bir şeyler (bak hayvan diyemedim, kıyamam hayvancıklara).

Hepsi defolsun, hepsi yapmacık ve yalan. Seni de yalan yapmaya çalışmaları bundan.

Sinirlenme bile, sana bunu diyen, seni tanımamış ki; e o zaman, ne manası var o güzel sinirlerini bozmaya?

Haa, ben olsam ben de aynısını yazardım ama olsun, sonra düşünürdüm bu dümbeleğe değer mi be sinirlendiğime, diye.
Kiss u öküzüm.

öküz dedi ki...

@Aslı: Ne diyeyim sana:) Love u:)
Bir sen anlıyorsun derdimden..

Zeyno dedi ki...

Bu yazıyı açken mi yazdın? Erkekler sinirli olur ya aç olduğunda. Kan şekeri felan düşer hani:) Ben bu satırları yazarken, sanırım doymuş ve geviş getiriyor durumunda olacaksın muhtemelen. Sana, asabi ve çatık kaşlı diyenler, bu yorumu okurken gördüklerinde, aynı şeyi söyleyemeyecekler, üzülme:))

öküz dedi ki...

@Zeyno: Anlamoorsunuz beni..

sakazen dedi ki...

ister gül ister ağla...ister çat kaşlarını ister koyver gitsin dünyayı..ister eğlen istersen de sıkıntıdan patla...kime ne?? bu senin hayatın değil mi?? başkaları ne düşünecek diye yaşamadığımıza göre..kimin ne değini salla gitsin be öküz...tabiki gülmek herkese çok yakışır ama içten geliyorsa...

Azze dedi ki...

'ilişmeyin bi, beş metre açıkta durun!' derdi bence öküz.

Ayazma dedi ki...

Sana kek yaptım bak, neşelen hadi :)

http://maksatmuhabbetolsun.blogspot.com/2010/05/blog-denemeleri-16-kakaolu-muhtesem.html

öküz dedi ki...

@Sakazen: Hıh işte.. "içten geliyorsa" işte.. aksi durumda, kime ne faydası var?? daha mı iyi zorla/yapmacık gülümsemek. bırakın, içimden geldiğinde güleyim(yahut germeyin Öküz'ü, sorun toptan çözülsün)..

@Azze: Aynen öyle:) "Bi s.ttirin gidin be" tepkisi.. "Haksız mıyım ama?" diye soracaktım; lakin benzer suçlamalara muhattap olmamış kişiler zor anlayacaktır bu hissiyatı.

@Ayazma: Ahahae:) deli.. ne o bardağın içindeki; biblo gibi bir şey mi? harikaymış:))

gülümsettin sabah sabah(içten geldi!!).. tenk yu..

Ayazma dedi ki...

Evet, içine biblo yapıştırılmış bir kupa..Bodrum'dan almıştım. Kekin fotoğrafını çektikten sonra bi baktım, "aa tanıdık biri duruyo orda". :))
Keyfinin yerine gelmesine sevindim. :)

Adsız dedi ki...

Iyyy, bana da dikkatın dağınık diyorlar işte! :) Hiç adetim diil, ama toparlıyamadım bi'süredir. Bir an böyle uluslararası toplantılarda tozu dumana katıyordum, kariyerime cila yapıyordum; sonra birden tikatim dağıldı! İçimdekini kustum ve dikkat dağınıklığı virüsünü attım diye ummak istiyorum.

Boşver, sen de suratsızlığını blogda tasfiye etmiş ol, ben dikkat dağınıklığımı.... Mutsuz olma hakkı diye bişiy var!

öküz dedi ki...

@Ayazma: Teşekkür ederim efenim:)

@Nallıkuzu: Hararetli hararetli konuşurken, bir anda mevzuyu tamamen unutmak, hiç yabancı olmasa gerek o halde sana.. ;)

Mutsuz değilim ben! İnsan, salyalarını akıtmadan da mutlu/huzurlu olabilir..

Zeyno dedi ki...

Anlıyorum ben seni. Şu anda çok sinirliyim, yüzüm gülmüyor kaşlarım çatık ama açlıktan değil.:) İnsanlar, üstüme üstüme geliyorlar, Kendi takımları kazanamadı diye üzüleceklerine fenerbahçe kazanamadı diye sevinen bir güruh görüyorum her yerde, aldılar paylarına düşeni o ayrı tabii. ''Yerine göre paylamayı da bileceksin, paylaşmayı da''. Fenerbahçeyle ilgili en ufak ters bişi yazarsan seni de paylarım haberin olsun...:)

Sokak Kedisi dedi ki...

Çok kalabalıksın ve belki de mesele orada Öküzüm...

Sıyrıl biraz şu beklenti içindeki kalabalık kitleden de etrafını daha net görme şansın olsun. Gereksiz muhabbetlerde harcama zamanını da aynı keyifleri tattığın insanlarla paylaşma şansın olsun.

Bence de rahat bıraksınlar seni de az nefes alıver...
Çok şey istemediğini biliyorum ben, karşına her gün en az bir iki tane seninle mutlu olup seninde onunla mutlu olacağın insan çıkıyor bile olabilir ama senin etrafındaki şu kalabalıktan ürküp yanaşmaları zor...

İstediğin hatun karakteri sahipli erkeklere ilişmez( hatta sahipli gibi durana bile ). Başkasının kalbini kıracağını bile bile sana sokulmaz. Yaz bi kenara bunu, kıymetli bir bilgi ona göre :))))

öküz dedi ki...

@Zeyno: Yorum yapmayacağım izninle.

@Sokak Kedim: Çok mu kalabalığım? cidden böyle bir fotoğraf mı var?

düşüneyim ben bunu..

beklenti/boğulmak falan diyorsun ama.. e nereden bulacağım "beklenti içinde olmayan kadını" be sokak kedim..

// son paragrafın da ayrıca enteresanmış.. dursun kulak arkasında; lazım olur bir gün..

teşekkür ederim efenim:) yönlendiriniz işte böyle garip öküz'ü..

Sokak Kedisi dedi ki...

Kalabalıksın. Görüntün öyle en azından.

Nicelik değil nitelik önemli olan ve senin aradığın da bu değil mi Öküzüm ben mi yanlış profilliyorum yoksa seni ?

Nitelikli hatunun/insanın kriterleri arasında da başkasının istediğine veya sahiplendiğine göz koymamak, arsız olmamak, isterik davranmamak, çok olanı değil yürekten geleni takdir etmek, değiştirmek başkalaştırmak yerine varolana saygı sevgi duymak, kullanmayı değil paylaşmayı bilmek, can yakmak için değil geliştirmek için eleştirmek gibi akıllı adamların saygı duyacağı pek çok özellik vardır :))

Çok bilimselim gene çoook, kedi gözlerim böyle yorumluyor valla :)))

öküz dedi ki...

Sen bir ara detaylıca açıkla ama lütfen bu "kalabalıksın" mevzusunu... merak ettim...

kötü bir şey gibi algılıyor kulağım..

küfkedisi dedi ki...

süpermiş bu, kaç gündür darlandım bende aynı sözleri duydum. aynen böyle haykırmak istedim yapamadım. tamam haykırmak değil küfür etmek istedim ondan olmadı neyse işte rahatlatıcı bir yazı olmuş.